Sayfa :12

Katlamalı perde nedir? Çeşitleri nelerdir?

Genel

katlamalı perde

Katlamalı perde mekanizmalı bir perde sistemidir. Katlamalı perdeler ikiye ayrılır, aralarında çubuk kullanılarak yapılan katlamalı perde, birde aralarında çubuk olmadan yapılan plise veya doğal olarak tabir ettiğimiz katlamalı perdedir.

Katlamalı perde mekanizmalı bir sistem olduğu gibi aynı zamanda çok kullanışlı, yukarı aşağı hareket edebilen bir perde sistemidir.

Evin mobilyalarına uygun olarak, çizgili katlamalı perdeler, desenli katlamalı perdeler ve desenli+çizgili katlamalı perdeler olarak uygulanmaktadır. Katlamalı perdeleri camın yere kadar olmaması şartıyla her odada kullanabiliriz. Camlar kısa yahut yarım olduğu takdirde her odada veya camda kullanılabilir.

Katlamalı perde modelleri ile salonlarınıza renk gelsin

Jaluzi perde alırken nelere dikkat edilir?

Genel

jaluzi alirken

Jaluzi perdeler ikiye ayrılır, Mikro jaluzi dediğimiz alüminyum metal jaluziler ve ahşap jaluzi dediğimiz bambudan imal edilen jaluzi çeşitleri.

Jaluzi perde alırken metal jaluzide mikron kalınlığının daha sık daha kalın olmasına, ahşap jaluzide de kaliteli ve vernikli ahşap olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Jaluzi perde, mutfaklarda, genç odalarında, balkonlarda, verandalarda ve yazlıklarda kullandığımız ağırlıklı ahşap jaluzilerdir.

İş yerlerinde ve ofislerde mikro jaluzi kullanılmaktadır. Marketlerde plastik jaluzilerde bulunmakta fakat bu jaluzilerin ömrünün çok kısa olduğunu belirtmek isteriz.

Jaluzi perde ölçüsü nasıl alınır?

Ahşap ve aluminyum jaluzi perde modelleri

 

Jaluzi perde ölçüsü nasıl alınır?

Genel

jaluzi perde ölçü alma

Jaluzi perde ölçüsü alınırken dikkat edilecek hususlar açılır kanat olup olmadığıdır.

Pimapenin bir sabit kanadı birde el ile camı açtığımız açılır kanatları vardır.

Bizim önerimiz ölçü alınırken tüm bunların ayrı ayrı alınmasıdır. Bunun sebebi de eğer camı açmak istediğimiz zaman perdenin bir tanesini sadece açılır camı kaldırıp diğer iki yanda duran sabit kanadımızın aşağıda kalıp güneşi daha az almasıdır.

Ölçü alırken dikkat edilmesi gereken hususlar,

Bir pencerenin kolunun dikkate alınması, yukarıda bulunacak alının mesafesi ve ölçü alırken alacağımız ölçünün tam bir şekilde milimetrik olmasıdır.

Boyunu da alırken şöyle bir şeye dikkat etmemiz gerekiyor,

Takacağımız yer eğer korniş üzeri ise, kornişten bitirmeyi istediğimiz yere kadar boyunun alınması, eğer tavandan montaj yapılacak ise metremizi tavandan jaluzinin bitmesini istediğimiz yere kadar getirip not edilmelidir.

Ücretsiz Keşif – Ölçü Alma hattı için tıklayınız

Jaluzi perde alırken nelere dikkat edilir?

Ahşap ve aluminyum jaluzi perde modelleri

Tül seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Genel
tül perde seçerken

tül perde seçerken

Tül seçerken öncelikle tülün kırışmamasına dikkat etmek gereklidir. Fakat seçilen modele göre bazı modellerde organze tül kullanmamız gerekiyor. Organze tüller şifon iplikle dokunduğu için ütü problemi olabilir. Fakat her yıkamadan sonra 30 derecede ılık bir ütüyle hafif buhar yöntemiyle ütü yapılabilir. Bu sayede deformasyona uğraması engellenir. Organze tüller ütü istediği için katlamalı perdelerde ütü yapılmasa da olabilir. Fakat pileli tüllerde çok fazla metrajlı ürün kullanıldığı için ve her yıkamadan sonra ütü gerektirdiği için bu kadar büyük metrajın ütüsü ev hanımları için zorluk teşkil edebilir. Keten tüllerde ve vual tüllerde ütü problemi olmadığından dolayı yıkama sorunu yoktur. Ütüleme kolaylığı açısından keten ve vual tüller önermekteyiz.

Tül perde modellerimizi görmek için tıklayınız

Tül Perde Modelleri

Dikey Perdeler ile farklı mekanlar

Genel

Yaşadığımız her yer belli standartlarda olmayabilir. Bu açıdan bir uzmandan yardım alarak yapacağımız dekorasyonlarla el farklı alanlarda en verimli kullanım alanları oluşturabilme şansımız olabilecektir. Özellikle gelişen teknoloji farklı imkânlar oluşturarak farklı ihtiyaçlarımız için en doğru seçenekleri bize sunmaktadır. Perde çeşitleri güneş ışığından yararlanmaya ya da gölgelendirmeye yarayan evimizin dıştan da içten de en önemli aksesuarlarıdır. Çok dar veya çok geniş alanlarda farklı çeşitlerle ortamda çok ferah bir görüntü sağlayabilir. Özellikle büyük camlar klasik tarz tül, güneşlik ve perde üçlüleri için oldukça maliyetli alanlardır. Bu açıdan dikey perde çeşitleri bu sorunlar için çözüm odaklı bir seçenek olacaktır.

Mekanik işleyişi ile özellikle ofislerinde oluşturduğu resmi hava, kumaş seçenekleri sayesinde evlerde modern tasarımlara dönüşmektedir. Pvc çeşitleri iş yerleri için adeta biçilmiş kaftan olup çok pratik kullanımı ve kolay temizliği ile de ideal ürünler arasındadır. Çok fazla ayrıntı içermeyen dikey perde çeşitleri farklı boyutlarda bant seçenekleri ve belli başlı renkleri ile aradığınız mekânlar için en uygun modeli muhakkak bulabileceksiniz. Tavan arası gibi eğimli pencerelerde özel ölçüler alınarak uygulanabilene modeller ile güneş çok kullanışlı alanlar oluşturabilirsiniz. Kumaş seçenekleri ile seçebileceğiniz farklı modellerde evinizin geniş solanlarında güneş ışığının maksimum seviyede kontrol altında tutabileceksiniz.

Tamamen sağa ya da sola tek hareketle açılıp kapanabilen dikey perde modelleri otellerde de screen çeşidi ile daha geniş bantlarla çok daha işlevsel hale gelmektedirler. İnce file üzerine işlenmiş cam elyafı üzerine pvc kaplama yapısı ile binalarda ısı yalıtımı görevi de üstlenmektedir. İş yerlerinde de tercih edilen bu perdeler bilgisayar ekranlarına yansıma yapmadıklarında dolayı her zaman ilk tercihler arasında yer almaktadırlar. Kolay yıkanabilen ve düzenli temizlikle uzun yıllar aynı ilk günkü hali ile kullanılabilme olanağı da bulunmaktadır.

Dikey Perde Modelleri

dikeyperdeler8 dikeyperdeler7 dikeyperdeler6dikeyperdeler5 dikeyperdeler4 dikeyperdeler3 dikeyperdeler2dikeyperdeler1

Katlamalı perde modelleri ile salonlarınıza renk gelsin

Genel

Perdeler günümüzde asıl amaçları dışında da çok farklı amaçlar için kullanılabilmektedirler. İp perdeler dekorasyonda kullanılırken katlamalı perde modelleri de sağladıkları şıklıklarının yanında izolasyon görevi de görürler. Modern görünümleri ile de modern tarza döşenen evlerin en çok tercih edilen modelleri arasındadır. İple veya zincirle ayarlanabilen bu modeller farklı mekanik aksanlarda eklenerek kumanda ile de açılıp kapanabilmektedir. Boncuklu, astarlı, avrupa, bukle, kelebek, dilimli, çubuklu, büzgülü, motorlu, stor gibi pek çok çeşide sahiptir. Farklı alanlarda da kullanılabilen bu modeller her zaman çağdaş bir görünüm oluşturacaktır.

Kolay temizlenebilen katlamalı perde çeşitlerini satın alırken yıkabilir olup olmadığını muhakkak öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer cevap olumlu ise mekanizmanızda dikkatlice söktüğünüz perdeyi nemli bir bez yardımı ile temizleyebilirsiniz. Kirler bu şekilde temizlenemiyorsa uzman işletmelerden yardım almanız ürününüzün uzun yıllar kullanımı açısından önemlidir. Renk olarak bakıldığında ise canlı renkler kullanılsa da pastel tonlarda beğenilen ürünler arasında yer almaktadır. Çok rahat bir şekilde salonlarda, yatak odalarında hatta mutfaklarda bile kullanılabilen bu çeşitler işlevselliği ile ön plana çıkmaktadır.

Avrupa modelleri camın bütününü kaplamayan farklı konumlandırıldığında dış manzaranın tamamen görülebildiği modellerdir. Boncuklu katmalı perde modelleri de oldukça ilgi gören krem ve tonlarının ağırlıkta olduğu uçlarında ise boncukların bulunduğu şık ortamların şık seçenekleri arasındadır. Kullanımı en yaygın olan ise çubuklu sade modeller olmaktadır. Kolay temizlenebilme özelliği ile titiz hanımların modern seçimleri olan perdelerin, bukle modelleri de zarif solanların ve yatak odalarının ideal kullanımları arasında olacaktır. Farklı tarz sahibi bireyler için ise kelebek modeller önerilen seçeneklerden olarak uç kısımları düz olarak değil de kelebek şeklinde açılmaktadır. Tasarımın kendisi çok alımlı olduğundan renklerde fazla desenlere yer verilmemektedir.

Katlamalı perde nedir? Çeşitleri nelerdir?

www.perdecity.com www.perdecity.com www.perdecity.comwww.perdecity.com www.perdecity.com www.perdecity.comwww.perdecity.com

Ahşap ve aluminyum jaluzi perde modelleri

Genel

Ev döşemelerinin en özel ayrıntılar her zaman perdeler olmaktadır. Şıklığın ve farklılığın en önemli yapı taşları olan perdeler farklı ortamlarda farklı tasarımlar kullanılarak her ortamın kendine özgün havasının oluşturulmasında yardımcı olunabilecektir. Evinizin dekorasyonunda en titiz davranılan bölümü her zaman salon tasarımları olmaktadır. Zevkinize göre döşediğiniz solanlarınızın dekorasyonunun tamamlanabilmesi açısından uygun perde seçimi çok önemlidir. Jaluzi perde modelleri solanlarında modern çizgiler isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alacaktır. Klasik modellerin aksine bantlarının hareket kabiliyetleri ile en keyifli sohbetlerinizin geçtiği mekânlarda ışık ayarlaması yapabileceksiniz.

En ideal ışık seviyesini yakaladığınız sabitleyebilir, farklı bir ışık seviyesini tek hareketle ayarlayabilirsiniz. Ahşap modeller solanlarda çok tarz görümler oluştururken bombeli formaları kullanıldığı alanda tam bir örtücülük oluşturacaktır. Jaluzi perde modelleri farklı renk seçimleri ile oluşturulduğundan günümüzün temizliği en kolay ürünleri olan bu çeşitler hanımların da yeni yeni keşfetmeye başladığı farklı bir tarz olmaktadır. Duvardan duvara kaplayan klasik modeller de kapladığı alanı bloke ederek farklı tasarımlar için yer bırakmamaktadır. Sadece pencere boyutunu kaplayan jaluziler dekorasyonda çok daha fazla alan kazandırmış olacaktır.

Düzenli temizliği yapıldığında çok uzun yıllar ilk günkü halini muhafaza edebilen jaluzi perde modeller mutfaklarda da çok ideal kullanım sağlamaktadırlar. Ama şüphesiz farklı canlı renkleri ile en şık ve iç açıcı ofislerin en vazgeçilmez ürünleri olmaktadır. Ofislerde klasik modellerin kullanımı için nazik kullanım alanları olmadığından jaluziler hem kolay temizlenebilme özelliği hem de kullanışlı hali ile ofislerde tek hareketle güneş ışığından istenilen seviyelerde faydalanılmasını sağlayacaktır. Genelde gri ofislerin hâkim rengi olsa da tüm günün bu alanlarda geçtiği düşünülürse mor, mavi, yeşil gibi renklerinde ofislere renk ve canlılık katacağı muhtemeldir.

http://www.perdecity.com

www.perdecity.com www.perdecity.com www.perdecity.com www.perdecity.com www.perdecity.com

Mutfak Perdelerinde modern tasarımlar

Genel

Perde çeşitleri arasında en renkli seçenekler mutfak perdeleri grubunda bulunmaktadır. Her beğeni için farklı tasarımlar bulmak mümkün olabilen grup içerisinde her zevk için en uygun seçenek bulunabilecektir. Bütün perde çeşitlerinde bulabileceğiniz tasarımların ortak noktası mutfağa özgü desenler içermeleridir. Tül perdelerin mutfak modellerinde minik, renkli meyveler bulunabileceği gibi çiçek desenleri ile de çok hoş tasarımlar elde edilmektedir. Günümüzün titiz ve vakti olmayan hanımlarının en çok tercihe ettiği modeller ise stor ve zebra perdeler olmaktadır. Hem leke tutmayan hem de neme karşı dayanıklı olan bu modeller mutfaklar için hazırlanmış özel desenlerle de mutfaklarınızda çiçek bahçesi varmış gibi bir alan oluşturabilirsiniz.

Hemen hemen her çeyizde bulunan dantellerle süslenmiş zarif modeller ise mutfağında klasik ama şık görünüm arayanlar için en ideal kullanımlar arasındadır. Mutfak perdeleri kategorisi altında stor grubunda seçilen sade renklerde sağlıklı kullanımları sayesinde mutfaklara modern çizgiler taşıyacaklardır. Mutfaklar için oluşturulacak tasarımlarda bol malzeme olabildiği için çeşitlerde o ölçüde geniş bir yelpazede bulunmaktadır. Plise perde çeşitleri de mutfaklar için çok uygun seçeneklerdir. Gerektiğinde camınızın farklı bölümlerine kaydırılabilen bu modeller mutfağınızda en modern seçenekleriniz arasında olacaktır.

Sadece cam üzerine monte edilebilen perdelerde oldukça kullanışlı tasarımlar arasındadır. İkili stor perdelerde gayet kullanışlı olmalarının yanında tül ve güneşlikleri bir arada sunabilen özellikleri ile gündüz ve gece mutfağında yabancı gözleri istemeyenler için çok ideal kullanım oluşturmaktadırlar. Mutfak perdeleri modellerinde tül tasarımların yeri ise her zaman en özel seçenekler arasında olacaktır. Sadece pencere üzerine monte edilebilen kelebek şeklinde tüller ise mutfaklarında farklılık arayanlar için zarif tercihlerdendir. Kullanılan kanatlarla çok harika, çok neşeli görüntüler elde edilebilecektir. Tüllerin tamamlayıcıları bu aksesuarlar da mutfak temalı olacaktır.

mutfakperdesi6 mutfakperdesi10 mutfakperdesi9 mutfakperdesi8mutfakperdesi5 mutfakperdesi4 mutfakperdesi3 mutfakperdesi2 mutfakperdesi1

Jaluzi Perde Çeşitleri

Genel

Ev dekorasyonunda çağımızda sunulan çok farklı seçeneklerle daha kullanışlı, daha şık ortamlar oluşturulabilmektedir. Özellikle bazı eşyalar tek başlarına bulunduğu mekâna çok farklı hava katabilirler. Perdeler de tek başına bu grubun en bol seçeneklerine sahip üyesi olmaktadır. özellikle son dönemlerin en gözdelerinden olan jaluzi perde çeşitleri bulunduğu mekana şıklık vermenin haricinde çok iyi ışık ayarlaması da yaptıkları için iş yerlerinin haricinde evlerin solanlarında da çok fazla kullanılmaya başlanmıştır. Alüminyum hammaddesi olsa da farklı renk seçenekleri ile göz alıcı modellerin bulunduğu bu çeşitler, tavan mesafesi sınırlı olan kullanım alanları içinde ideal kullanım sağlamaktadır

Özellikle salon, mutfak ve çalışma ofislerinde kullanışlı olan jaluzi perde renk ve kalınlık olarak her zevke ve her kullanım alanına göre en uygun seçenekleri barındırmaktadır. Tek başına tül, perde görevi gören bu çeşitler solanlarınızda kullanacaksanız, beyazın güven rengi olabileceği gibi kırmızının yüksek enerjisi, turuncunun mizah gücünden de yararlanarak tasarımlarınızda farklılık oluşturabilirsiniz. Ahşap modellerinde son zamanlarda çok fazla tercih edilmesi oluşturdukları otantik görünümle ilgilidir.

Sadece nemli bir bezle silinerek temizlenen jaluzi perde çeşitleri kolay temizlenebilmesi ile de hanımların yeni gözdesi olmuştur. Dar mekânlarda ideal kullanım sağlayan bu çeşitler aynı zamanda geniş alanlarda daha fazla kullanım alanı bıraktıklarından da her ortam için çok ferah bir kullanım sağlamaktadırlar. Kullanacağınız mekânın şekline ve eşyalarınıza göre de bulabileceğiniz gayet uyumlu renk seçenekleri ile evinizin dekorasyonunda maksimum uyum yakalayabilmenize de olanak sağlayacaktır. Işık girmesini istemediğiniz sabitlenme özelliği ile de hareket etmesini engelleyebildiğiniz perdeleriniz tek hareketinizle de istediğiniz ışık seviyesinde açılma sağlayacaktır. En önemli tercih sebebi olan ışığın istenilen seviyede bulunulan mekâna verilmesini sağlama özelliği sayesinde de ferah mekânların ferah tercihleri arasındadır.

Ahşap ve aluminyum jaluzi perde modelleri

www.perdecity.comwww.perdecity.com www.perdecity.comwww.perdecity.com www.perdecity.com www.perdecity.com

Dikey Perde Modelleri

Genel

Evinizin, ofisinizin dekorunda perdeler ortamın aydınlatması açısından çok önemlidir. Kullanacağınız alana göre seçeceğiniz model ve renklerle iyi ışık alamayan dar mekânlarda bile çok ferah ortamlar oluşturulabilecektir. Güneş ışığından en verimli şekilde faydalanmayı sağlayan modellerden biri de dikey perde modelleridir. Geniş ve yüksek çaplı pencereler için ideal kullanım sağlayan bu çeşitler dikey toplama yaptıkları için ışığı en iyi şekilde bulunulan ortama yansıtırlar. Eğimli alanlarda da çok verimli kullanımları çok farklı alanlarda kullanılabilen bu modeller ip ve zincir kontrollerinden oluşmaktadırlar. Çevirme ipi bantları sağa sola, zincir ise kendi etrafında döndürerek bu modellerin çalışma mekanizmasını oluşturur.

Daha çok ofislerde kullanılan dikey perde modelleri kumaş çeşitleri ile evlerinizde de güneş ışığından çok fazla verim almanıza yardımcı olabilecektir. Ofislerde kullanılabilecek en ideal tarzlar olan bu çeşitler şık ofislerin en kullanışlı seçenekleri arasında olmaktadır. Tarzını klasik modellerden farklı oluşturmak isteyenler için güzel ve kullanışlı bir seçim olan bu modellerde renk seçeneklerinde aradığınızı bulabileceğiniz ürünler mevcuttur. Bulundukları mekâna kattıkları modern çizgiler sayesinde farklı bir estetik anlayışı ile mekânlarda aradığınız şıklığı elde edebileceksiniz.

Kumaş seçenekleri arasında siyah, beyaz, sarı, turuncu ve bordo gibi renklerin yanında ahşap renkleri de bulunan alanda modern çizgilerler klasik şıklık oluşturacaktır. Dikey perde modellerinde sade renkler sade tasarımlar oluştursa da pvc modellerde desenli ürünlerde bulmak mümkün olabilmektedir. Çok geniş pencereler için en ideal ürünler olan bu modeller evinizin salonunda rahatlıkla kullanabileceksiniz. Dar alanlarda pek fazla verim sağlamasa da evinizin çatı katlarında eğimli pencerelerinizde de çok rahatlıklı kullanabileceksiniz. Düz, çizgili, perfore, dikey hatta çok özel tasarımlarla kullanıcılarının beğenilerine sunulan çeşitler arasında aradığınız renkte modeli muhakkak bulabileceksiniz.

Dikey Perdeler ile farklı mekanlar

www.perdecity.com www.perdecity.com www.perdecity.comwww.perdecity.com www.perdecity.com dikey_perde _modeli_5www.perdecity.com www.perdecity.com www.perdecity.comwww.perdecity.com